Top baner   marzec 2019   wersja 8 b   ostateczny

Zbieranie odpadów, a decyzja środowiskowa

Założony przez GOŚĆ 12 czerwiec 2014 o 09:24

Witam! chciałbym zająć się zbieraniem odpadów. W starostwie Pani urzędniczka powiedziała, że muszę przed wnioskiem dostać jeszcze jakąś decyzje środowiskową. Czego dotyczy ta decyzja i kto może mi ją wydać? Czy przedłuży to czas oczekiwania na pozwoelnia na zbieranie odpadów? 

Użytkownik usunięty przez Administratora13 czerwiec 2014 o 10:10



GOŚĆ ostatni post:


"Witam! chciałbym zająć się zbieraniem odpadów. W starostwie Pani urzędniczka powiedziała, że muszę przed wnioskiem dostać jeszcze jakąś decyzje środowiskową. Czego dotyczy ta decyzja i kto może mi ją wydać? Czy przedłuży to czas oczekiwania na pozwoelnia na zbieranie odpadów? "






Witam,



w przypadku procedury wydania zezwolenia na zbieranie odpadów, rzeczywiście wymaga jest decyzja środowiskowa (pełna nazwa to: decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia). Co ważne - decyzja ta wymagana jest tylko zbierania odpadów złomu. wynika to z rozporządenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. 2010, nr 213, poz. 1397 z późn., zm.) - paragraf 3, ust. 1, pkt. 81.



Wydanie takiej decyzji może potrwać nawet pół roku. Dlatego warto zastanowić się, czy możemy pozwolić sobie na opóznienie rozpoczęcia działalności z uwagi na wydanie decyzji środowiskowej.



pozdrawiam

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość09 styczeń 2019 o 13:05

Dzień dobry,
czy posiadając decyzję na zbieranie odpadów na własnym terenie, możemy zbierać również z innych miejscowości czy tylko z własnej gminy ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość10 styczeń 2019 o 09:19

Do Gość:
Zależy jakich odpadów. Zgodnie z art.20 ust. 8 Ustawy o odpadach "Zakazuje się przywozu na obszar regionu gospodarki odpadami komunalnymi odpadów, o których mowa w ust. 7, wytworzonych poza obszarem tego regionu". tzn zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz pozostałości z procesu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, o ile są przeznaczone do składowania, odpadów zielonych.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość11 styczeń 2019 o 08:50

Gość napisał:

Do Gość:
Zależy jakich odpadów. Zgodnie z art.20 ust. 8 Ustawy o odpadach "Zakazuje się przywozu na obszar regionu gospodarki odpadami komunalnymi odpadów, o których mowa w ust. 7, wytworzonych poza obszarem tego regionu". tzn zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz pozostałości z procesu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, o ile są przeznaczone do składowania, odpadów zielonych.


Chodzi o wszystkie pozostałe odpady poza tymi wymienionymi wyżej. Czy z np. miejscowości ościennych można przyjmować ?
F3odpowiedz
F4cytuj

Gość Marian11 styczeń 2019 o 14:58

Witam,

czy decyzja wymagana jest na kod 17 09 04 15 01 01 i 15 01 02?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość17 styczeń 2019 o 08:44

Gość Marian napisał:


Witam,




czy decyzja wymagana jest na kod 17 09 04 15 01 01 i 15 01 02?





Mówisz o zbieraniu tych kodów czy przetwarzaniu?

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach jest konieczna przy zbieraniu złomu.
Jeśli chodzi o przetwarzanie odpadów w instalacji to raczej tak. Zajrzyj do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, gdzie masz wprost napisane, które instalację wymagają decyzji.




F3odpowiedz
F4cytuj

GośćM18 styczeń 2019 o 11:10

Chodzi mi o przywożenie kontenerami odpadów budowlanych,odsortowanie surowców i drewna, ziemi i gruzu i wywóz na składowisko tego czego nie da się odzyskać.

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top baner  ekosoft   grudzien 2018   wersja 7

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.