Top ekosoft ewidencja odpadow

Sprawozdawczość

Założony przez GOŚĆ 14 luty 2017 o 15:38

Na podstawie „starej ustawy” posiadałam informację o odpadach oraz decyzję zatwierdzającą program gospodarki odpadami (zgodnie z ich zapisami sporządzałam zbiorcze zestawienie o odpadach) – nowa ustawa zniosła te dokumenty,

- wytworzone odpady przekazuję podmiotom posiadającym stosowne zezwolenia, potwierdzając to na karcie przekazania odpadu.

W związku z powyższym:

1.      czy muszę prowadzić ewidencję wytworzonych odpadów (oddaję je do gospodarowania uprawnionym podmiotom,  które stają się ich posiadaczem, a zgodnie z art. 66 ustawy o odpadach tylko posiadacz odpadów jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji, więc ja już tego nie robię)??

2.      czy musze składać roczne sprawozdanie o wytworzonych odpadach?? (zgodnie z art. 75 ust.1 pkt 1 roczne sprawozdanie sporządza wytwórca zobowiązany do prowadzenia ewidencji).

GOŚĆ27 luty 2017 o 13:14


liczy się data stempla pocztowego czy data otrzymania sprawozdania przez urząd?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ01 marzec 2017 o 11:20



GOŚĆ ostatni post:


"Na podstawie „starej ustawy” posiadałam informację o odpadach oraz decyzję zatwierdzającą program gospodarki odpadami (zgodnie z ich zapisami sporządzałam zbiorcze zestawienie o odpadach) – nowa ustawa zniosła te dokumenty,



- wytworzone odpady przekazuję podmiotom posiadającym stosowne zezwolenia, potwierdzając to na karcie przekazania odpadu.



W związku z powyższym:



1.      czy muszę prowadzić ewidencję wytworzonych odpadów (oddaję je do gospodarowania uprawnionym podmiotom,  które stają się ich posiadaczem, a zgodnie z art. 66 ustawy o odpadach tylko posiadacz odpadów jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji, więc ja już tego nie robię)??



2.      czy musze składać roczne sprawozdanie o wytworzonych odpadach?? (zgodnie z art. 75 ust.1 pkt 1 roczne sprawozdanie sporządza wytwórca zobowiązany do prowadzenia ewidencji)."






Jeżeli wytwarza Pani odpady inne niż komunalne to należy prowadzić ewidencję co najmniej przez gromadzenie KPO. Jeśli odpadów innych niż niebezpieczne jest w ciągu roku więcej niż 100 kg lub /i odpadów innych niż niebezpieczne wytwarza Pani więcej niż 5 ton to trzeba założyć dodatkow kartę ewidencji dla kazdego kodu odpadu. Warto zerkną do do przepisu, kóry mówi o zwolenieniach z ewidencji.



W/w odpady nalezy zamieścić na zestawieniu zbiorczym o odpadac...

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ02 marzec 2017 o 08:07


liczy się data stempla

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość13 luty 2018 o 12:18

Witam, jestem nowa w sprawach sprawozdawczości. Czy sprawozdanie do marszałka za korzystanie ze środowiska trzeba wysłać do 15 marca i do tego terminu uiścić opłaty? Czy to sprawozdanie wysyła się tylko w wersji papierowej?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość13 luty 2018 o 13:29

Gość napisał:

Witam, jestem nowa w sprawach sprawozdawczości. Czy sprawozdanie do marszałka za korzystanie ze środowiska trzeba wysłać do 15 marca i do tego terminu uiścić opłaty? Czy to sprawozdanie wysyła się tylko w wersji papierowej?


Do 15 marca wysylasz zestawienie zbiorcze- ale o odpadach. Oplaty i sprawozdanie o zakresie korzystania ze srodowiska wnosisz/ skladasz do konca marca. Wyslanie egzemlarza  papierowego wystarczy-ale wysylasz tylko te strony które Ciebie dotyczą (czytaj: te tabele ktore wypelniłaś). Zachowaj sobie potwierdzenie nadania pocztą takiego sprawozdania ☺
F3odpowiedz
F4cytuj

Gość14 luty 2018 o 06:57

Rozumiem, że nadanie opłaty za korzystanie ze środowiska do um również do końca marca ? Do tej daty musi wpłata dotrzeć czy liczy się data nadania ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość14 luty 2018 o 08:16

Gość napisał:

Rozumiem, że nadanie opłaty za korzystanie ze środowiska do um również do końca marca ? Do tej daty musi wpłata dotrzeć czy liczy się data nadania ?


Tak-termin 31 marca to ostateczna data wpłaty (wpłata po tym dniu wiąże się już z naliczeniem odsetek) i złożenia sprawozdania. Z tym że w przypadku nadania pocztą liczy się data nadania przesyłki, w przypadku wysyłki kurierem wiążąca jest data odbioru.
F3odpowiedz
F4cytuj

Gość19 luty 2018 o 11:35

Witam, w jaki sposób zaznaczam w sprawozdaniu odpady wytworzone przez spółkę w formie ścinków metalowych, które później na podstawie faktury VAT sprzedaję na skup złomu? Czy zaznaczam gdzieś odzysk, czy wpisuję tylko informację o ilosciach w tabeli w dziale nr 2?

Czy wystawiam na ten sprzedawany odpad KPO?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość19 luty 2018 o 15:31

Gość napisał:



Witam, w jaki sposób zaznaczam w sprawozdaniu odpady wytworzone przez spółkę w formie ścinków metalowych, które później na podstawie faktury VAT sprzedaję na skup złomu? Czy zaznaczam gdzieś odzysk, czy wpisuję tylko informację o ilosciach w tabeli w dziale nr 2?


Czy wystawiam na ten sprzedawany odpad KPO?


Odpady wytworzone wpisujesz w tabeli nr 2 (oddanie odpadów do skupu to jeszcze nie odzysk :-) ) . Faktura nie jest żadnym dokumentem w ewidencji odpadów. W przypadku przekazywania odpadów złomu do punktu skupu- prowadzący punkt powinien Wam potwierdzić przyjęcie odpadu na KPO (i najlepiej byłoby gdyby miał zezwolenie na zbieranie waszego kodu odpadu :)). 

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość25 kwiecień 2018 o 15:04

Dlaczego tyle się pisze o zmianie w ewidencji, sprawozdawczości odpadów od 2018 roku, skoro zmiany wejdą dopiero od 2019 roku ( mam na myśli m.in. sprawozdanie do marszałka itd oraz BDO od 2020) ? Czy rzeczywiście od tego roku trzeba coś zmienić w samej ewidencji czy sprawozdaniach?

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.