Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdanie komunalne

Założony przez GOŚĆ 09 kwiecień 2015 o 12:19

Gość

10 sierpień 2017 o 08:12

Gość1 napisał:

Do Gość:
Witam.
Dział III dotyczy odpadów w PSZOK, a Dział II odpadów odbieranych, stąd tez w  DZ. III nie wpisujemy tych danych.

Pozdrawiam

W sprawozdaniu o odebranych odpadach komunalnych nie podaje się odpadów zebranych na PSZOK (w żadnym z działów). Dla odpadów zebranych na PSZOK jest osobne sprawozdanie (roczne).
W pierwszym wierszu działu VI c (rozumiem, że III c to pomyłka bo nie ma takiego działu) podajemy wszystkie odpady poddane recyklingowi /ponownemu użyciu (odebrane w danym półroczu i magazynowane z poprzednich okresów). Nie uwzględniamy tych, które odebraliśmy, ale zostały u nas na magazynie. Jako odebrane (drugi wiersz) w danym półroczu podajemy wszystko co odebraliśmy - nie ważne, czy zostały przetworzone czy nadal są u nas na magazynie.

F4odpowiedz

Gość

10 sierpień 2017 o 10:35

Czy pozostałości z sortowania i mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów zmieszanych , te o kodzie 191212, które uwzględnia się w dziale III sprawozdania o odebranych odpadach , należy uwzględniać w jakichś obliczeniach do tego sprawozdania?

F4odpowiedz

Gość1

24 sierpień 2017 o 22:08

Ukazał się projekt nowego rozporządzenia w sprawie wyliczenia poziomu ograniczenia odpadów biodegradowalnych kierowanych do składowania , z tego projektu wynika, że odpady 191212 jeżeli są składowane będą brane do wyliczeń. Ale pewno trzeba poczekać na wejscie w życie rozporządzenia. Pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

11 październik 2017 o 07:17

Firma zakończyła swoją działalność w zeszłym miesiącu. Zawsze były składane sprawozdania na początku każdego roku np. o odebranych odpadach, zbiorcze do marszałka, PSZOK itd. Jak w takiej sytuacji ze sprawozdawczością?

F4odpowiedz

Gość

10 styczeń 2018 o 06:51

Doczytałam gdzieś, że uchylono rozporządzenie z 2016 r w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach. Czy ominęły mnie jakieś zmiany za 2017 rok?

F4odpowiedz

Gość

13 styczeń 2018 o 09:52

Do Gość:
W przypadku trwałego zaprzestania wykonywania działalności przedsiębiorca sporządza i składa sprawozdanie w terminie 7 dni od dnia zaprzestania wykonywania tej działalności.

F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2018 o 13:43

Gość napisał:


Do Gość:
W przypadku trwałego zaprzestania wykonywania działalności przedsiębiorca sporządza i składa sprawozdanie w terminie 7 dni od dnia zaprzestania wykonywania tej działalności.


Jako firma funkcjonujemy nadal, jedynie złożyliśmy rezygnację z odbioru odpadów z posesji niezamieszkałych  (wyrejestrowaliśmy wpis do działalności regulowanej w zeszłym miesiącu ). Czy możemy złożyć sprawozdanie z odebranych odpadów do 31 stycznia zgodnie z obowiązującym dotychczas terminem, ponieważ czekamy jeszcze na dane do sprawozdań z RIPOKU ?




F4odpowiedz

Gość

22 styczeń 2018 o 07:45

Witam,
Muszę zrobić sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne od włascicieli nieruchomosci za II półrocze 2017 r.
Pojawił mi się na sprawozdaniu kod, który mamy tylko w decyzji na zbieranie i nie był on nikomu przekazywany ani przetwarzany.
Moje pytanie, czy mogę przy tym kodzie w kolumnie "Sposób zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych" wpisać ręcznie "zbieranie" czy musi być jakis proces zagospodarowania?

F4odpowiedz

Gość

22 styczeń 2018 o 11:37

Gość napisał:

Witam,
Muszę zrobić sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne od włascicieli nieruchomosci za II półrocze 2017 r.
Pojawił mi się na sprawozdaniu kod, który mamy tylko w decyzji na zbieranie i nie był on nikomu przekazywany ani przetwarzany.
Moje pytanie, czy mogę przy tym kodzie w kolumnie "Sposób zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych" wpisać ręcznie "zbieranie" czy musi być jakis proces zagospodarowania?

"Zbieranie" wpisuje się, gdy odpad odebrany przekazujemy kolejnemu zbierającemu (który posiada decyzję na zbieranie) i nie mamy informacji od zbierającego, do jakiego procesu przetwarzania został on dalej przekazany.

F4odpowiedz

Gość

22 styczeń 2018 o 11:42

W dziale III sprawozdania o odebranych odpadach należy ująć informację o 191212 z odpadów m.in. selektywnie odebranych. Czy tam też należy uwzględnić 191212 pochodzące z zagospodarowania popiołu ? (taka informację  wykazał nam RIPOK)

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter