Top komunalka listopad 2018

OPERAT PPOŻ DLA WYDANEGO PZ

Założony przez Gość 06 listopad 2018 o 10:10
Witam!
Proszę o odpowiedź czy instalacje do produkcji paliwa alternatywnego posiadające ważne Pozwolenie zintegrowane w myśl o nowych przepisach obowiązuje w tym momencie operat ppoż? 
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Gość06 listopad 2018 o 14:15

Oczywiście, przedsiębiorca
prowadzący instalację, dla której wymagane jest pozwolenie zintegrowane
(uwzględniające przetwarzanie odpadów lub zbieranie odpadów) jest zobowiązany
złożyć wniosek o zmianę posiadanej decyzji, celem dostosowania jej do aktualnie
panujących przepisów prawa, czyli m.in. zadbanie o to, by do wniosku o zmianę dołączyć
uzgodniony z  komendantem PSP operat przeciwpożarowy.


F3odpowiedz
F4cytuj

Gość08 listopad 2018 o 07:43

Kto może wykonać taki operat? Są jakieś firmy specjalizujące się tego rodzaju dokumentacji?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość08 listopad 2018 o 08:50

operat może zostać wykonany przez:
- rzeczoznawcę do
spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, o którym mowa w rozdziale 2a
ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z
2018 r. poz. 620) - w przypadku gdy organem właściwym jest marszałek
województwa albo regionalny dyrektor ochrony środowiska,
- osobę, o której mowa w art. 4 ust. 2a tej ustawy - w przypadku gdy organem właściwym jest starosta;.

Generalnie każda firma oferująca usługi p.poż. albo sama to wykona albo ma zaprzyjaźnionego rzeczoznawcę, który to zrobi.

https://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/wykaz_rzeczoznawcow
tu jest wykaz wszystkich rzeczoznawców


F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.