Top ekosoft ewidencja odpadow

OKRES NA MAGAZYNOWANIE WEDŁUG NOWEJ USTAWY

Założony przez GOŚĆ 09 wrzesień 2014 o 10:37

WEDŁUG PRZEPISÓW OBOWIĄZUJĄCG DO KOŃCA 2014 OKRES NA MAGAZYNOWANIE ODPADÓW TO 24 MIESIĄCE NA ZBIERANIE I PRZEKAZANIE INNEMU WYTWÓRCY DO ODZYSKU 36 MIESIĘCY JAK TO BĘDZIE WEDŁUG NOWEJ USTAWY?

Magda09 wrzesień 2014 o 15:44


Witam serdecznie,



w treści obowiązującej obecnie Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Art. 25) czytamy, że:



· odpady, z wyjątkiem przeznaczonych do składowania, mogą być magazynowane, jeżeli konieczność magazynowania wynika z procesów technologicznych lub organizacyjnych i nie przekracza terminów uzasadnionych zastosowaniem tych procesów, nie dłużej jednak niż przez 3 lata.



· odpady przeznaczone do składowania mogą być magazynowane wyłącznie w celu zebrania odpowiedniej ilości tych odpadów do transportu na składowisko odpadów, nie dłużej jednak niż przez rok.



Przepisy te i terminy dotyczą zarówno tych firm, które wytwarzają odpady jak i i tych, którzy je zbierają. Terminy te naliczane są od momentu wytworzenia odpadów.



Pozdrawiam!

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ10 wrzesień 2014 o 13:00


DZIĘKUJĘ BARDZO ZA ODPOWIEDŹ

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ12 styczeń 2015 o 16:27


Nasza firma zbiera, odbiera oraz częściowo wytwarza odpady np.  ZSEiE , które przed odprowadzeniem ich odbiorcy są przechowywane w GPZON. Czy w KEO należy wykazać je jako sposób zagospodarowania "magazynowane"?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ15 styczeń 2015 o 12:54


jeżeli nie macie zezwoelnie na odzysk w którym jest zapisana metoda odzysku R13 to nie można wpisywać sposobu zagospodarowania na KEO, tylko wytwaorzenie, przyjęcie i przekazanie. Wytwórca może magazynować swoje odpady, więc nie traktuje się tego jako magazynowanie metoda R13.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość05 grudzień 2018 o 14:55

Art. 25 „4a. W ramach zbierania odpadów maksymalna łączna masa wszystkich rodzajów odpadów, które w tym
samym czasie mogą być magazynowane, nie może przekroczyć połowy maksymalnej łącznej masy wszystkich rodzajów odpadów, które mogą być magazynowane w okresie roku,...."

Rozumiem, że w przypadku magazynowania " w tym samym czasie"  trzeba wziąć pod uwagę ilość odpadów jaka mogłaby się zmieścić w naszym magazynie, biorąc pod uwagę jego powierzchnię i rodzaj odpadów (każde mają swoją gęstość i wagę), które mogą tam się zmieścić na raz. A jak rozumieć magazynowanie w "okresie roku" ?


F3odpowiedz
F4cytuj

Gość06 grudzień 2018 o 08:32

Gość napisał:


Art. 25 „4a. W ramach zbierania odpadów maksymalna łączna masa wszystkich rodzajów odpadów, które w tym
samym czasie mogą być magazynowane, nie może przekroczyć połowy maksymalnej łącznej masy wszystkich rodzajów odpadów, które mogą być magazynowane w okresie roku,...."


Rozumiem, że w przypadku magazynowania " w tym samym czasie"  trzeba wziąć pod uwagę ilość odpadów jaka mogłaby się zmieścić w naszym magazynie, biorąc pod uwagę jego powierzchnię i rodzaj odpadów (każde mają swoją gęstość i wagę), które mogą tam się zmieścić na raz. A jak rozumieć magazynowanie w "okresie roku" ?






W przypadku maksymalnej łącznej masy magazynowania poszczególnych rodzajów odpadów w tym samym czasie, możesz wziąć pod uwagę ilości odpadów które mogą się zmieścić w magazynie, albo jaka ilość chcesz magazynować (jeśli jest mniejsza niż magazyn). Magazynowanie łączne w ciągu roku to maksymalna ilość wszystkich kodów odpadów, które mogą być magazynowane w zakładzie w ciągu roku (czyli ile przewinie się przez magazyn w ciągu roku).  

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość01 luty 2019 o 13:32

Jesteśmy zbierającym odpady na podstawie posiadanej decyzji. Nie mamy żadnej instalacji ani zezwolenia na odzysk, przetwarzanie itp. Czasem zebrane odpady "zostają" na magazynie (placu) na koniec miesiąca. Czy z tego tytułu musimy wnosić jakieś opłaty do marszałka?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość01 luty 2019 o 15:57

Gość napisał:

Jesteśmy zbierającym odpady na podstawie posiadanej decyzji. Nie mamy żadnej instalacji ani zezwolenia na odzysk, przetwarzanie itp. Czasem zebrane odpady "zostają" na magazynie (placu) na koniec miesiąca. Czy z tego tytułu musimy wnosić jakieś opłaty do marszałka?


Nie, nie ma za to opłat.
F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.