Top komunalka listopad 2018

NOWE Sprawozdania półroczne do gminy

Założony przez 06 listopad 2018 o 17:13
Witam,
Jeśli temat pojawił się już to najmocniej przepraszam ale nie mogę go znaleźć;// .

 Od pewnego czasu zastanawiam się nad interpretacją działu IV w sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne (magazynowanie) i wyjaśnienia nr 16)Należy podać informacje o masie odpadów odebranych i magazynowanych przez podmiot odbierający według stanu na koniec okresu, którego dotyczy sprawozdanie. Dotyczy wszystkich odebranych i magazynowanych odpadów, które nie zostały przekazane do dalszego zagospodarowania.

I tu pojawia się moje pytanie : dotychczas zapis o magazynowanie był jasny - "Informacja o odpadach odebranych w danym półroczu i magazynowanych przez podmiot uzupełniający sprawozdanie". Jednak  w nowych sprawozdaniach, które będzie trzeba sporządzić za II połowę 2018 roku nie jest on do końca czytelny.  Jeśli zmagazynowałam przykładowo 50 Mg gruzu 17 01 01  w I połowie 2018 i wykazałam go na sprawozdaniu za I połowę 2018  to czy w nowym sprawozdaniu za II połowę 2018 (jeśli tez zmagazynowałam 50 Mg gruzu 17 01 01 w II połowie 2018) wykazuję w dziale IV 50 Mg (tylko za  II połowę 2018? czy powinnam wpisać 100Mg  - po 50 Mg z każdego półrocza? Należy wykazywać cały stan magazynu stacji przeładunowej (magazynowanie w ramach zbierania)? czy dział IV dotyczy odpadów danego okresu za ktory robię sprawozdanie.
Dodam, że dane są fikcyjne. Z góry dziekuję za odpowiedź

Gość07 listopad 2018 o 07:58

Witam,

skoro ustawodawca zrezygnował z użycia stwierdzenia "w danym półroczu" na rzecz "na koniec okresu, którego dotyczy sprawozdanie" pozwalałoby to sądzić, że jego intencją było nie odnoszenie się już do danego półrocza a do stanu faktycznego odpadów zmagazynowanych.

Ma to pewien sens - dotychczas ze sprawozdań półrocznych nie wynikało, wprost ile odpadów odebranych zmagazynowano łącznie na koniec roku. Wiadomo było tylko ile zmagazynowano z zakresu odebranego w danym półroczu.
Nie dawało do realnej informacji o wielkości magazynowanych odpadów.

Osobiście myślę, że należy podawać realną ilość zmagazynowanych odebranych odpadów komunalnych niezależnie z którego półrocza one pochodzą.
Niestety w takich przypadkach trzeba koniecznie dopytać adresata sprawozdania co o tym sądzi, bo pewnie znowu będzie "co urząd to inna interpretacja".

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość08 listopad 2018 o 19:32

Dzwoniłam do urzędu marszałkowskiego chodzi o odpady odebrane i zmagazynowane z okresu którego dotyczy sprawozdanie

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość09 listopad 2018 o 08:15

Ale to bez sensu....

Który urząd marszałkowski ma takie zdanie?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość09 listopad 2018 o 19:06

Zachodniopomorski. Ale pytali się kogoś z ministerstwa

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.