Top szkolenie komunalne3

KPO

Założony przez GOŚĆ 28 październik 2014 o 11:35

Czy wystawiając KPO należy wydrukować 3 egz. aby jeden mieć w dokumentach? Chodzi o sytuację w której wystawiam KPO i wysyłam pocztą, co oznacza być może długi czas oczekiwania na zwrot dokumentów. Czy powinienem posiadać 1 egz. w dokumentach, w razie np. ewentualnej kontroli, pomimo braku jeszcze potwierdzonego egzemplarza?

Pozdrawiam i dziękuję

Gość06 kwiecień 2018 o 13:49

Gość napisał:

Czy należy ewidencjonować odpady wytworzone takie jak np. 200201, 200303, 200302 ? I wykazywać je w sprawozdaniu zbiorczym do marszałka jako wytworzone?

Obowiązek prowadzenia ewidencji nie dotyczy wytwórców odpadów komunalnych (art. 66 ust. 4 ustawy o odpadach). Tym samym nie wykazujesz ich w zbiorczym zestawieniu (...). 

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość10 kwiecień 2018 o 08:21

Witam, 

Odbieramy odpady niesegregowane (zmieszane)  z firmy z która mamy podpisaną umowę na odbiór. 
Firma wymaga teraz KPO . Czy mogę wystawić kartę na kod 20 03 01 ?

Pozdrawiam

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość10 kwiecień 2018 o 11:24

Witam, wystawiam KPO ręcznie w zeszłym roku zdublowałam numer KPO  są to dwaj różni odbiorcy o różnych kodach odpadów. co robić ??? jak z tego wybrnąć.
Z góry dziękuję za pomoc

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość11 kwiecień 2018 o 10:39

Do Gość z godz. 8.21:
Generalnie to z tego co widzę to firmy typu odpadowe, wystawiają KPO dla swoich klientów. Jednak naciskają i preferują, aby to posiadacz wystawił kartę, w końcu to na nim jest obowiązek.

do Gość10 z godz 11:24:
na jednym z dokumentów po tym numerze dopisać np. literkę "a"
 i dla tego klienta wysłać z prosbą o podbicie pieczątki z pismem przewodnim jaka sytuacja zaistniała

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość16 kwiecień 2018 o 13:58

Do Gość: dziękuję za odpowiedz

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.