Top komunalka listopad 2018

KPO

Założony przez GOŚĆ 28 październik 2014 o 11:35

Czy wystawiając KPO należy wydrukować 3 egz. aby jeden mieć w dokumentach? Chodzi o sytuację w której wystawiam KPO i wysyłam pocztą, co oznacza być może długi czas oczekiwania na zwrot dokumentów. Czy powinienem posiadać 1 egz. w dokumentach, w razie np. ewentualnej kontroli, pomimo braku jeszcze potwierdzonego egzemplarza?

 

Pozdrawiam i dziękuję

Gość06 kwiecień 2018 o 13:49

Gość napisał:

Czy należy ewidencjonować odpady wytworzone takie jak np. 200201, 200303, 200302 ? I wykazywać je w sprawozdaniu zbiorczym do marszałka jako wytworzone?

Obowiązek prowadzenia ewidencji nie dotyczy wytwórców odpadów komunalnych (art. 66 ust. 4 ustawy o odpadach). Tym samym nie wykazujesz ich w zbiorczym zestawieniu (...). 

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość10 kwiecień 2018 o 08:21

Witam, 

Odbieramy odpady niesegregowane (zmieszane)  z firmy z która mamy podpisaną umowę na odbiór. 
Firma wymaga teraz KPO . Czy mogę wystawić kartę na kod 20 03 01 ?

Pozdrawiam

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość10 kwiecień 2018 o 11:24

Witam, wystawiam KPO ręcznie w zeszłym roku zdublowałam numer KPO  są to dwaj różni odbiorcy o różnych kodach odpadów. co robić ??? jak z tego wybrnąć.
Z góry dziękuję za pomoc

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość11 kwiecień 2018 o 10:39

Do Gość z godz. 8.21:
Generalnie to z tego co widzę to firmy typu odpadowe, wystawiają KPO dla swoich klientów. Jednak naciskają i preferują, aby to posiadacz wystawił kartę, w końcu to na nim jest obowiązek.

do Gość10 z godz 11:24:
na jednym z dokumentów po tym numerze dopisać np. literkę "a"
 i dla tego klienta wysłać z prosbą o podbicie pieczątki z pismem przewodnim jaka sytuacja zaistniała

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość16 kwiecień 2018 o 13:58

Do Gość: dziękuję za odpowiedz

F3odpowiedz
F4cytuj

Agata11 maj 2018 o 11:13

witam,

Mam kilka pytań dot. KPO:


- czy musi być potwierdzone pieczątką i podpisem przyjęcie
odpadu
? czy wystarczy wyłącznie podpis?(potwierdzam
przyjęcie odpadu) Transportujący odpad podpisuje się na KPO, a
odbierający nie. Czy taka sytuacja jest dopuszczalna?


- czy masy przekazanych odpadów mogą być podane w jednostkach
m3?


- czy przekazujący odpad może mieć u siebie kopie KPO czy musi
posiadać wyłącznie oryginał? transportujący dostarcza nam wyłącznie kopie na kalce


- czy numer KPO nadany przez transportującego(transportujący
wystawia nam KPO) można sobie zmienić?


z góry dziękuje za odpowiedź

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość14 maj 2018 o 08:54

Do Agata:

 1.Zgodnie z wzorem KPO, powinny być one opatrzone podpisem i pieczątką co zaświadcza o potwierdzeniu informacji znajdujących się na karcie. Jedynie jeżeli firma nie posiada pieczątki, wtedy nie jest ona wymagana.
2. Masę odpadów podaje się wyłącznie w Mg (nie można tego zmienić).
3. Wystarczy kopia/kalka KPO ale podpisy na niej powinny być oryginalne.
4. Numer KPO powinien być taki sam na wszystkich kartach. Jeśli  zmienisz jej numer, powinien być też zmieniony na pozostałych jej egzemplarzach tj. dla transportującego i posiadacza, do którego przekazujesz  odpady.
F3odpowiedz
F4cytuj

Agata14 maj 2018 o 13:21

Witam,
Bardzo dziękuję za pomoc.
Czy dopuszczalna jest sytuacja aby odbierający nie podbijał się na KPO, a podbijał się wyłącznie wykonujący transport? Transportujący upiera się, że tak może być. Transportujący jest innym podmiotem, a odbierający innym.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość14 maj 2018 o 14:50

Do Agata:

Podpis na KPO zaświadcza o potwierdzeniu informacji
znajdujących się na nich. Jeśli posiada Pani KPO bez podpisu odbierającego, nie
ma Pani potwierdzenia, że Pani przekazała te odpady.


F3odpowiedz
F4cytuj

Gość23 maj 2018 o 08:55

Witam,
Czy na KPO w rubryce przyjmujący odpad może być podpisany transportujący, który ma pozwolenie na zbieranie, mimo tego że odpady w ostateczności transportowane są do kogoś innego? Czy obowiązkowo musi potwierdzić podpisem ten, który wypisany jest w rubryce "Posiadacz odpadów któremu należy przekazać odpad" (ostateczny odbiorca)?

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.