Baner eko soft 2023 bdo

KPO

Założony przez GOŚĆ 28 październik 2014 o 11:35

GOŚĆ

26 sierpień 2015 o 09:45


witam, mam pytanie czy jesli firma zbiera nakretki i przekazuje je na akcje charytatywne to czy musi wystawiac KPO na tworzywa sztuczne?

F4odpowiedz

GOŚĆ

26 sierpień 2015 o 09:45


Dzien dobry, moje pytanie brzmi kto moze podpisywac KPO wydajac odpad (wytworzony przez firme) czy moze to byc krotykolwiek z pracownikow?

F4odpowiedz

GOŚĆ

26 sierpień 2015 o 15:31


może to być pracownik firmy,  proszę tylko wziąć pod uwagę iż powinna to być osoba odpowiedzialna chociażby z tego względu aby sprawdziła poprawność danych na karcie przekazania odpadów

F4odpowiedz

GOŚĆ

26 sierpień 2015 o 15:31


moim zdaniem przy tego typu akcji raczej nie jest potrzebne kpo ponieważ można założyć iż firma jest w tym momencie nieprofesjolanym zbierającym...

F4odpowiedz

GOŚĆ

01 październik 2015 o 13:12


Proszę o informację jak wypełnić kpo kiedy jestem zbierajcym odpad od wytwórcy.



Czy w polu: Posiadacz odpadów, któremu nalezy przekazać odpad mam wpisać swoją nazwę i adres ,



czy tego posiadacza, któremu dalej przekazuję odpad do odzysku?



Z góry dziękuję za pomoc

F4odpowiedz

GOŚĆ

02 październik 2015 o 08:27


Zgodnie z objaśnieniem do wzoru KPO, w rubryce tej należy wpisać: imię i nazwiko lub nazwę oraz adres, pod który należy dostarczyć odpad. Objaśnienie jest dość nieprecyzyjne ;)



W praktyce, najczęściej w tym polu wprowadza się ten sam podmiot, co w rubryce "nazwa i adres posiadacza odpadów, który przemuje odpad" czyli dane zbierającego odpad.



 

F4odpowiedz

GOŚĆ

09 grudzień 2015 o 15:59


Mam pytanie, czy firma u której odbieramy odpady z 200101 lub 200199 musi nam dawać do potwierdzenia KPO ? (nadmienię, że dbiór odbywa się na podstawie indywidualnie zawartej umowy)

F4odpowiedz

GOŚĆ

14 grudzień 2015 o 10:09


Witam,



zgodnie z Ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r. art. 66 wytwórca odpadów komunanych jest zwolniony z prowadzenia ewidencji odpadów (czyli jest zwolniony z wystawiania KPO, prowadzenia KEO i robienia sprawozdania dla odpadów komunalnych), także firma od której odbieracie odpady o kodach 20 01 01 lub 20 01 99 nie ma obowiązku dawać do potweirdzenia KPO.

F4odpowiedz

GOŚĆ

15 grudzień 2015 o 08:59


W jakich kodach firma kateringowa może przekazywać nam odpady z działalności i czy ma obowiązek wystawiać KPO ? Czy wystawianie KPO wiąże się z obowiązkiem sprawozdwczym do marszałka ?

F4odpowiedz

GOŚĆ

03 listopad 2015 o 13:50


Jeżeli firma B tylko jest pośrednikiem to nie powinna być wpisana do KPO (z tego co zrozumiałam firma B ani nie transportue odpadu ani nie zbiera go ) w tym przypadku KPO powinna zostać wystawiona tak : przekazujący odpad firma X, transportujący odpad - firma X, przejmujący odpad - firma A, posiadacz odpadów, kóremu należy przekazać odpad - firma A.



Wpisując firmą B w polu przejmujący odpad - wykazujamy iż odpad trafił na teren firmy B.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter