Top zakopane wrzesie  2018 banner

KPO

Założony przez GOŚĆ 28 październik 2014 o 11:35

Czy wystawiając KPO należy wydrukować 3 egz. aby jeden mieć w dokumentach? Chodzi o sytuację w której wystawiam KPO i wysyłam pocztą, co oznacza być może długi czas oczekiwania na zwrot dokumentów. Czy powinienem posiadać 1 egz. w dokumentach, w razie np. ewentualnej kontroli, pomimo braku jeszcze potwierdzonego egzemplarza?

 

Pozdrawiam i dziękuję

GOŚĆ26 sierpień 2015 o 09:45


witam, mam pytanie czy jesli firma zbiera nakretki i przekazuje je na akcje charytatywne to czy musi wystawiac KPO na tworzywa sztuczne?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ26 sierpień 2015 o 09:45


Dzien dobry, moje pytanie brzmi kto moze podpisywac KPO wydajac odpad (wytworzony przez firme) czy moze to byc krotykolwiek z pracownikow?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ26 sierpień 2015 o 15:31


może to być pracownik firmy,  proszę tylko wziąć pod uwagę iż powinna to być osoba odpowiedzialna chociażby z tego względu aby sprawdziła poprawność danych na karcie przekazania odpadów

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ26 sierpień 2015 o 15:31


moim zdaniem przy tego typu akcji raczej nie jest potrzebne kpo ponieważ można założyć iż firma jest w tym momencie nieprofesjolanym zbierającym...

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ01 październik 2015 o 13:12


Proszę o informację jak wypełnić kpo kiedy jestem zbierajcym odpad od wytwórcy.



Czy w polu: Posiadacz odpadów, któremu nalezy przekazać odpad mam wpisać swoją nazwę i adres ,



czy tego posiadacza, któremu dalej przekazuję odpad do odzysku?



Z góry dziękuję za pomoc

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ02 październik 2015 o 08:27


Zgodnie z objaśnieniem do wzoru KPO, w rubryce tej należy wpisać: imię i nazwiko lub nazwę oraz adres, pod który należy dostarczyć odpad. Objaśnienie jest dość nieprecyzyjne ;)



W praktyce, najczęściej w tym polu wprowadza się ten sam podmiot, co w rubryce "nazwa i adres posiadacza odpadów, który przemuje odpad" czyli dane zbierającego odpad.



 

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ09 grudzień 2015 o 15:59


Mam pytanie, czy firma u której odbieramy odpady z 200101 lub 200199 musi nam dawać do potwierdzenia KPO ? (nadmienię, że dbiór odbywa się na podstawie indywidualnie zawartej umowy)

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ14 grudzień 2015 o 10:09


Witam,



zgodnie z Ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r. art. 66 wytwórca odpadów komunanych jest zwolniony z prowadzenia ewidencji odpadów (czyli jest zwolniony z wystawiania KPO, prowadzenia KEO i robienia sprawozdania dla odpadów komunalnych), także firma od której odbieracie odpady o kodach 20 01 01 lub 20 01 99 nie ma obowiązku dawać do potweirdzenia KPO.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ15 grudzień 2015 o 08:59


W jakich kodach firma kateringowa może przekazywać nam odpady z działalności i czy ma obowiązek wystawiać KPO ? Czy wystawianie KPO wiąże się z obowiązkiem sprawozdwczym do marszałka ?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ03 listopad 2015 o 13:50


Jeżeli firma B tylko jest pośrednikiem to nie powinna być wpisana do KPO (z tego co zrozumiałam firma B ani nie transportue odpadu ani nie zbiera go ) w tym przypadku KPO powinna zostać wystawiona tak : przekazujący odpad firma X, transportujący odpad - firma X, przejmujący odpad - firma A, posiadacz odpadów, kóremu należy przekazać odpad - firma A.



Wpisując firmą B w polu przejmujący odpad - wykazujamy iż odpad trafił na teren firmy B.

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.