Top zakopane wrzesie  2018 banner

KPO

Założony przez GOŚĆ 28 październik 2014 o 11:35

Czy wystawiając KPO należy wydrukować 3 egz. aby jeden mieć w dokumentach? Chodzi o sytuację w której wystawiam KPO i wysyłam pocztą, co oznacza być może długi czas oczekiwania na zwrot dokumentów. Czy powinienem posiadać 1 egz. w dokumentach, w razie np. ewentualnej kontroli, pomimo braku jeszcze potwierdzonego egzemplarza?

 

Pozdrawiam i dziękuję

GOŚĆ29 październik 2014 o 08:43


Nie jest konieczne drukowanie dodatkowego kpo. Każdy podmiot biorący udział w procesie przekazaniu odpadów powinien mieć jeden egzemplarz. Najczęściej jest to: wytwórca – posiadacz odpadów + transportujący odpad + osoba, do której odpad zostaje przekazany. Czyli zwykle to 3 egzemplarze.



Na karcie ewidencji danego odpadu robi się adnotacje, ile jest wytworzonych i ile (i komu) przekazanych. Jeżeli kpo podpisane nie wróci szybko i w czasie kontroli go fizycznie podpisanego nie będzie – to nic złego, bo i tak w keo jest potwierdzenie, że takie kpo zostało utworzone.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ29 październik 2014 o 12:35


Co racja to racja, możemy sobie wydrukowac taką kart, ale póki jet bez podpisu to wioś i tak powie że jest niewazna... ehhh

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ16 grudzień 2015 o 10:46


to czy może wam przekazywać zależy czy posiadacie na odpowiedni kod odpadu decyzję na zbieranie / transport odpadów ;)



Urzędy, odpady te najcześciej kwalifikują pod kod 16 03 80 (produkty spożywcze przeterminowane lub nieprzydatne do spożycia). Firma cateringowa wytwarzająca odpad pod kodem 16 03 80 ma obowiązek wystawiania KPO przy przekazywaniu tego odpadu firmie zbierającej oraz przygotowania sprawozdannia do Urzedu Marszałkowskiego.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ16 grudzień 2015 o 13:16


Jeżeli firma kateringowa ma odpad pod kodem 160380, oddaje je osobie fizycznej i nie musi wystawiać KPO, to czy ma obowiązek składać sprawozdanie do marszałka?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ04 luty 2015 o 14:38


Co należy wpisać w miejscu na prowadzenie działalności wg nowej KPO w przypadku, gdy firma ma swoją siedzibę pod adresem X, a rozbiórkę prowadzi pod adresem Y, skąd pochodzą odpady?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ05 luty 2015 o 09:37


To w miejsce prowadzenia działalności wpisuje adres Y czyli tam skad faktycznie odebrano odpad.



Pozdrawiam

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ05 luty 2015 o 09:37


Odbieramy odpady od firm, z którymi mamy zawarte umowy indywidualne. Wiem, że to oni powinni wystawiać nam KPO ale w praktyce to my wystawiamy je im. Jedna firma uparła się, że chce mieć KPO na odpad o kodzie 200301 mimo, iż takiego obowiązku nie ma. W związku z tym mam pytanie, gdzie znajdę zapis albo jakąś interpretację, iż na odpady komunalne o kodzie 20 nie potrzeba wystawiać KPO?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ05 luty 2015 o 18:57


art. 66, ust. 4, pkt 1 lit. a Ustawy o odpadach - Wytwórca odpadów komunalnych (firma wytwarzająca 20 03 01) jest zwolniony  z ewidencji odpadów (czyli jest zwolniony z wystawiania KPO, prowadzenia KEO i robienia sprawozdania). Zawsze można powiedzieć, że jak będą mieć KPO na 20 03 01 to w sumie musieli by to ująć w sprawozdaniu, a każdy urząd marszałkowsi powie, że nie wpisuje się 20 03 01 na sprawozdanie

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ22 grudzień 2015 o 09:23


Zbieramy odpady zielone do PSZOK. Mamy decyzję na przetwarzanie odpadów o kodzie 200201 na kompostowni. Czy mamy obowiązek sami sobie wystawiać KPO na te odpady?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ18 luty 2015 o 18:10


Witam,



mam pytanie,  odbierając odpady segregowane (tworzywa, papier, szkło) od podmiotów gospodarczych (chyba oni nie muszą wystawiać nam KPO?), w jakim kodzie powinniśmy te odpady odprowadzać ?

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.