Top komunalka listopad 2018

Interpretacja przepisu - ustawa o odpadach

Założony przez GOŚĆ 23 październik 2014 o 14:51

Dzień dobry!

Artykuł 28 Ustawy o odpadach (Dz. U. 2013 poz. 21) dopuszcza przeniesienie odpowiedzialności za wytworzone odpady na rzecz jednego z wytwórców odpadów (ewidencja, sprawozdawczość i gospodarowanie zgodne z obowiązującymi przepisami OŚ), którzy zajmują tę samą nieruchomość. Czy takie przeniesienie może obejmować przedsiębiorstwo produkcyjne (nie wymaga uzyskania pozwolenia na wytwarzanie odpadów), które dzierżawi część terenu (budynku) do którego inne przedsiębiorstwo produkcyjne (posiada pozwolenie na wytwarzanie odpadów) posiada tytuł prawny ?

Pozdrawiam

GOŚĆ10 sierpień 2016 o 09:28


Tu jest ostatni opublikowany tekst ujednolicony ustawy plus wszystkie jej zmiany ("Akty zmieniające):



http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19961320622



Spis ustaw oraz linki do ISAP-u są w zakładce Prawo -> Ustawy. Na portalu są ustawy w PDF, ale warto zajrzeć a ISAP bo tam są też wszelkie zmiany jakie nastąpiły od ostaniego ujednolicenia.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ16 sierpień 2016 o 08:41


Witam,  czy jest gdzieś zapis, że odbierając odpady od mieszkańców na podstawie przetargu musimy uzyskać poziomy  recyklingu? Czy zapis w umowie z gminą jest podstawny, gdzie gmina zastrzegła sobie w ter umowie, że musimy takie poziomy uzyskać?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ16 sierpień 2016 o 12:45


osiągnąć poziom odzysku i recyklingu musi gmina ale może narzucić firmie odbierającej odpady wybranej na drodze przetargu własnie zapisem w umowie osiągnięcie tego poziomu.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ30 sierpień 2016 o 18:18



GOŚĆ ostatni post:


"osiągnąć poziom odzysku i recyklingu musi gmina ale może narzucić firmie odbierającej odpady wybranej na drodze przetargu własnie zapisem w umowie osiągnięcie tego poziomu."






Na jakiej podstawie gmina może zastosować taki zapis w umowie?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ07 wrzesień 2016 o 08:58


nie ma przepisu, kóry tego zakazuje więc gminy tak robią...

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ08 wrzesień 2016 o 13:06


Gmina może przenieść odpowiedzialność za osiągnięcie wymaganych prawem poziomów odzysku i recyklingu na podstawie art. 3 uat. 1 ustawy o gospodarce komunalnej.



Niestety nic na to nie poradzimy. Gminy nie potrafią dobrze wyedukować mieszkańców, a później są problemy z poziomami.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ13 wrzesień 2016 o 14:49


Czy nadal jest aktualnestanowisko MŚ zamieszczone 13.10.2011 r. na stronie MŚ:




Wytwórca odpadów niebędący właścicielem nieruchomości, na której odpady powstają będzie mógł, w przypadku braku odmiennych postanowień regulaminu zagospodarować odpady zielone na obszarze RGOK w innej instalacji niż RIPOK. Obowiązek przekazania do RIPOK spoczywa jedynie na podmiotach odbierających odpady komunalne od właścicieli nieruchomości ?


F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ03 listopad 2016 o 14:19


Witam, założenia ujęte w KPOGO są jedynynie wytyczonymi celami, do których nalezy dążyć. rozumiem, że do tych wytycznych powinien być dostosowany WPGO (?). Czy ujęte w WPGO zapisy są tak samo tylko zalożeniami,. czy do nich muszą być kolejne np. ustawy, uchwały itp. które maja moc wykonawczą?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość29 grudzień 2017 o 13:28

Witam, dwa tygodnie temu weszło nowe rozporządzenie w sprawie ograniczenia składowania odpadów ulegających biodegradacji. Trafiłam na to przypadkiem. Czy jest jakaś strona, gdzie można śledzić nowe prawo na bieżąco, aby nic nas nie ominęło ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość02 styczeń 2018 o 08:19

Witam,
znalazłam nowe rozporządzenie o transporcie odpadów, które wchodzi w życie z dniem 24 stycznia 2018 roku. Czy są jeszcze jakieś nowe przepisy dotyczące odpadów wchodzące od 2018 roku?

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.