Top szkolenie oplaty kobize emisje

BDO - baza danych

Założony przez 02 lipiec 2015 o 14:41

Czy już powstał rejestr BOD ?

Gość16 październik 2018 o 16:57

Do Gość:
potwierdzam

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość05 listopad 2018 o 09:44

Dzień dobry,
Czy nr rejestru można uzupełnić na dokumentach wstecz?chodzi o kpo.Firma odbierająca drukuje te karty, a my nie zorientowaliśmy się do tej pory,że go tam nie ma.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość05 listopad 2018 o 19:36

Nr BDO powinniście uzupełnić wstecz na wszystkich KPO od momentu, kiedy otrzymaliście nadany numer BDO.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość06 listopad 2018 o 08:48

Na jakich dokumentach powinien być umieszczany numer BDO.
Widziałem, że niektóre firmy umieszczają go na wszystkich fakturach, także tych nie związanych z odpadami.
Czy są jakieś przepisy które to sankcjonują?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość06 listopad 2018 o 13:55

Nie ma konkretnych przepisów, wyjaśnienie MŚ (jest w zakładce "Interpretacje":

http://odpady-help.pl/interpretations/h2-informacja-o-sposobie-umieszczania-nr-rejestrowego-na-dokum...

mówi, że numer powinien być na dokumentach związanych z odpadami i produktami, ale wiadomo jak jest. Jak będą chcieli ukarać to powiedzą, że wypowiedź Ministerstwa nie stanowi prawa, a w ustawie jest "na dokumentach", czyli w sumie na wszystkim....
Sporo firm się zabezpiecza i daje numer gdzie się da bo za jego brak jest min. 5 000 zł kary.


F3odpowiedz
F4cytuj

agnieszka06 listopad 2018 o 14:42

Witam,
Czy jako odbierający odpady ,mam obowiązek pilnowania ,aby firma
przekazująca odpad i wystawiająca KPO wpisywała swój nr rejestrowy?  
Przeważnie jest tak ,że to ja wystawiam karty za wytwarzającego odpad.
Mój numer widnieje na każdej karcie, ale przekazujący chyba nie
przejmuje się za bardzo tym  obowiązkiem. Czy ja mam tego pilnować,  wpisywać ? Kto w razie czego będzie odpowiadał za brak .


F3odpowiedz
F4cytuj

Gość09 listopad 2018 o 10:42

Czy urząd gminy ma obowiązek zarejestrowania się w tej bazie?

F3odpowiedz
F4cytuj

agnieszka13 listopad 2018 o 13:34

Gość napisał:

Czy urząd gminy ma obowiązek zarejestrowania się w tej bazie?



http://kartaewidencji.pl/rejestr-bdo/

F3odpowiedz
F4cytuj

agnieszka19 listopad 2018 o 10:29

agnieszka napisał:



Witam,

Czy jako odbierający odpady ,mam obowiązek pilnowania ,aby firma

przekazująca odpad i wystawiająca KPO wpisywała swój nr rejestrowy?  

Przeważnie jest tak ,że to ja wystawiam karty za wytwarzającego odpad.

Mój numer widnieje na każdej karcie, ale przekazujący chyba nie

przejmuje się za bardzo tym  obowiązkiem. Czy ja mam tego pilnować,  wpisywać ? Kto w razie czego będzie odpowiadał za brak .












F3odpowiedz
F4cytuj

Paulina 20 listopad 2018 o 12:15

Dzień dobry, 
Posiadamy wpis do BDO uzyskany w maju 2018r, weszła Ustawa z dnia 5 lipca 2018r. Jak zabrać się do spełnienia wymagań art. 14 tejże ustawy? Decyzje w zakresie zbierania odpadów oraz przetwarzanie odpadów uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta, wpis do BODo dokonał Marszałek Województwa. Dokonujemy aktualizacji w BODo czy wypełniamy nowe dokumenty w Urzędzie Miasta w zakresie zbierania i przetwarzania odpadów? Jesteśmy tez transportującymi odpady, rozumiem,  że nie ruszamy transportu i zostaje on ważny  do czasu, właśnie do kiedy, decyzje odnośnie transportu mielimy wydaną w 2012 roku na 10 lat, zmieniła się Ustawa w 2014 r., dostaliśmy nowe decyzje odnośnie zbierania i przetwarzania  ale utrzymującą starą decyzję co do transportu, Wpis do BODo jest i co dalej, czy ważne są bezterminowo te decyzje czy muszę, starać się o nowe decyzje w Urzędzie Miasta w  - 2022 roku - Transport oraz  2024r.  zbieranie i przetwarzanie ???Pozdrawiam i dziękuję za informacje.

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.