Top ekosoft ewidencja odpadow

Baterie i akumulatory

Założony przez GOŚĆ 27 luty 2015 o 13:09

Dzień dobry,

na terenia zakładu mamy GPZON, tam zbieramy baterie i akumulatory samochodowe. Baterie zbieramy również ze szkół i innych podmiotów. Jakie w związku z nowymi wymogami od 2015 r. mamy obowiązki  wynikające z art. 59 ustawy o bateriach i akumulatorach ? O jaką formę ewidencji chodzi w rozbiciu na wprowadzających i jaką ewidencję jakich zaświadczeń?

Karol05 marzec 2015 o 12:01


W tym temacie można by pisać i pisać. Proponuje poczytać ustawę o bateriach i akumulatorach oraz spojrzeć w kalendarz specjalisty w zakładce Strefa wiedzy na tym portalu. 

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ06 marzec 2015 o 10:31


Zdaje się, że ten kalendarz Specjalisty jest nie uaktualniony, z tego co mi wiadomo to nie ma już sprawozdań kwartalnych o odebranych odpadach komunalnych a w tym roku składa się je za półrocze.....więc nie wiem, czy mogę się nim sugerować.

F3odpowiedz
F4cytuj

Karol06 marzec 2015 o 12:21


 Art. 12. Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 9t ustawy zmienianej w art. 1 zachowują

moc do dnia wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 9t ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, nie dłużej jednak niż przez 2 lata od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.to jest artykuł z tej ustawy zmieniającej i moim zdaniem dopuki nie będą nowe sprawozdania to sprawozdawczość stosuje się kwartalnie na dotychczasowych formularzach.Jeżeli się mylę to prosze o jakieś sprostowanie. 

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ25 marzec 2015 o 09:32


Witam,jesterśmy zbierającym zużyte baterie i akumulatory (ze szkół, administracji, urzędów itp.). Mieszkańcy również przywożą te odpady do nas (do GPZON). Kogo wpisujemy w dziale III sprawozdania do marszałka w miejscu " Dane wprowadzającego akumulatory przenośne lub baterie przenośne" ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Karol25 marzec 2015 o 12:02


Wprowadzający akumulatory przenośne lub baterie przenośne ma obowiązek podpisania umowy z jakimś zbierającym - art. 32 ustawy o bat i aku. Jeżeli maci Państwo taką umowę podpisaną z jakimś wprowadzającym to wypełniacie dział III, jeżeli nie to pozostawić puste lub oznaczyć, że "nie dotyczy". 

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ26 marzec 2015 o 10:15Karol ostatni post:


"Wprowadzający akumulatory przenośne lub baterie przenośne ma obowiązek podpisania umowy z jakimś zbierającym - art. 32 ustawy o bat i aku. Jeżeli maci Państwo taką umowę podpisaną z jakimś wprowadzającym to wypełniacie dział III, jeżeli nie to pozostawić puste lub oznaczyć, że nie dotyczy. "


Baterie przekazujemy firmie transportującej , która następnie przekazuje je do zakładu przetwarzania.  Przyjmującym na KPO jest zakład przetwarzania, lecz nie ma z nami podpisanej umowy. Jak w tej sytuacji ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Karol31 marzec 2015 o 15:05


Nie przypominam sobie, żeby zbierający musiał mieć umowę z zakładem przetwarzania. 

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ23 kwiecień 2015 o 14:11


W projekcie rozporządzenia ministra z 18 lutego jest wzór zaświadczeń i wzór ewidencji tych zaświadczeń o bateriach. Zaświadczenie będzie wystawiane raz na rok. Nie rozumiem ewidencji tego (tych) zaśiwaczeń "za ...rok", jeżeli bedzie tylko jedno na rok.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ24 kwiecień 2015 o 10:34


nie rozumiem do końca pytania. Jeżeli masz klika firm wprowadzających baterie na rynek, to w ciągu roku wystawiasz kilka zaświadczeń (tyle z iloma firmami współpracujesz). Na każdym dokumencie musi być wpisany rok w jakim go wystawiasz  bądź przy sprawozdaniach za jaki rok je sporządzasz...

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ24 kwiecień 2015 o 15:59


Kto jest  "wprowadzającym baterie" ? Czy to firma, której my te baterie i akumulatory przekazujemy ? (przekazujemy jednej)

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.